Valóban előretör Európában a szélsőjobb, melynek immár oszlopos tagja miniszterelnökünk is, vagy inkább csak egy kivetülő vágyálomról van szó részükről (és valamiféle jóslatról), mely előrevetíti, hogy talán megerősödhet ez a politikai irányzat a későbbiekben a kontinens országaiban? Jelenleg a Patriots for Europe összesen 84 taggal vesz részt a 720 fős Európai Parlament döntéshozatalában, így egyelőre "csak" a harmadik helyen szerepel az európai nagy pártok versenyében az EP-ben. Megelőzi őket a 188 fős Európai Néppárt (EPP) és a 136 fős Szocialisták és Demokratás (S&D) pártja is. Mindenesetre 2025 február 7-én Mardidban rendezték soraikat és Orban Viktorral együtt bizakodó jövőképet festettek fel önmaguk számára.
Magyar olasz, francia osztrák, cseh és holland nacionalisták egyesüljetek! A kép forrása: Fischer Zoltán / Miniszterelnöki Sajtóiroda / telex.hu
A képen Orbán Viktor mellett Matteo Salvini miniszterelnök-helyettes, Marine Le Pen a francai RN frakcóvezetője, Harald Vilimsky az osztrák FPÖ képviselője, Andrej Babis a cseh ANO elnöke és Geert Vilders a holland Szabadságpárt elnöke látható. A képről hiányzik Alice Weidel, a német AfD elnöke, aki viszont rengeteg elismerő és dícsérő szót kapott miniszterelnökünktől.
A felsorolt pártvezetők és mozgalmaik előretörése jelenleg inkább mérsékelt bár lelkesedésük valóban nagyon magas lángon ég, amit most Madridban egymás dícséretével tovább növeltek. Céljuk pontosan szembemegy mindazzal, amit az EU képvisel: sokkal jelentősebb nemzeti hatáskörökért és lényegesen gyengébb összefogásért ágálnak, miközben mindannyian jobb kapcsolatokra vágynak Putyinnal.
Miniszterelnökünk határozottan hisz abban, hogy ők a jövő. Történelmi alapjai és hagyományai mindenképp vannak hazánkban a politikai szélsőjobbnak. A Magyar Országos Véderő Egylet (MOVE) már 1918 november 15-én megalakult, majd 1932 május 2-án létrejöhetett Böszörményi Zoltán vezetésével a Nemzeti Szociailista Magyar Munkáspárt is. A nyilas-uralom pedig a második világháborúra utolsó szakaszában, 1944 október 16-tól Szálasi Ferenc vezetésével igazi hatalmat biztosított a magyar szélsőjobb számára.
Sajnos azonban ezek a szélsőjobboldali pártok és mozgalmak nem sok sikert hoztak Magyarország számára 1918 és 1945 között. Most hogy újra feléled a szélsőséges nacionalizmus Európában, melyet hazánk kormányzata is mindenben támogat, a kérdés újra megfogalmazódik: valóban a fasizálódás a jó válasz az évtized nemzetközi kihívásaira?